Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Festyn Rodzinny 2024

Festyn Rodzinny 2024

25 maja 2024 r. na boisku szkolnym zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny. Tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka, Dzień Talentów, Dzień Promocji Zdrowia i Dzień Europy. W radosnej atmosferze miło było nam wspólnie świętować w sobotnie popołudnie w gronie całej społeczności szkoły i przedszkola oraz gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Marek Leśniak Opolski Wicekurator Oświaty, p. Łukasz Fil Wiceburmistrz Olesna, p. Sołtys Maria Giza i Radny Rady Miejskiej w Oleśnie p. Nikodem Giza.

 

Festyn przebiegał w tradycyjnym porządku. Na scenie wystąpiły na początku przedszkolaki. Były śpiewy, tańce i recytacje. Najmłodsi zachwycili występami. Nawet deszcz nie zdołał przerwać ich pięknego programu. Troszeczkę zagrzmiało, trochę popadało, a uczestnicy Festynu wytrwale podziwiali występy przedszkolaków. Potem zdarzył się „cud nad Borkami”, wokoło ulewy, nawałnice i gradobicie, a w Borkach Wielkich powoli wróciło słoneczko, by Festyn Rodzinny mógł przebiegać zgodnie z planem. Część atrakcji, w tym dmuchańce, przeniesiono na salę gimnastyczną, gdzie cieszyły one dzieci aż do wieczora.

 

Borecka scena tętniła życiem. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali program z okazji Dnia Mamy i Taty. Wspomnieli o zdrowym stylu życia, który jest drogą do sukcesu. Starsi uczniowie uczcili XX-lecie naszego członkostwa w Unii Europejskiej piękną Eurowizją. Nad Borkami rozległy się śpiewy w różnych językach. Występowały zespoły w różnobarwnych, regionalnych strojach. Nie zabrakło również żywiołowych układów tanecznych w wykonaniu młodych tancerzy z naszej szkoły. Bardzo trafnym pomysłem okazał się quiz „Po śląsku, czyli co to jest?” W quizie brały udział rodziny, a nagrodą były talony do lokalnych restauracji, kawiarenek, czy na lody w lokalnej piekarni. Podczas tej konkurencji rodzinnej było wiele emocji, zdrowej rywalizacji, a także wykorzystanie gwary śląskiej, która jest naszym dziedzictwem regionalnym. Na zakończenie wszyscy uczniowie zatańczyli Macarenę, a następnie zaprosili chętnych do Belgijki.

 

Po występach  uczestnicy Festynu Rodzinnego mogli skorzystać z przygotowanych stoisk edukacyjnych:  

  • „SKO w PKO” – stoisko przygotowane przez PKO Odział Olesno,
  • „XX lat w Unii Europejskiej” – stoisko przygotowane przez opiekunów Szkolnego Koła Europejskiego,
  • „Poznaj zasady ruchu drogowego”: jazda rowerem lub hulajnogą po Mobilnym Miasteczku – stoisko przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i techniki,
  • „Praca strażaka i pierwsza pomoc przedmedyczna” – stoisko przygotowane przez strażaków OSP Borki Wielkie.

 

Dziękujemy Pani Dyrektor, Radzie Rodziców, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałego Święta Rodziny. Dziękujemy organizatorom stoisk edukacyjnych, którzy uświadomili nam, jak wiele można nauczyć się poprzez zabawę. Słowo podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów, którzy hojnie wsparli to wydarzenie. Pozytywnych emocji było co niemiara. Zadowoleni, zintegrowani i pełni energii planujemy już kolejne działania!

Data dodania: 2024-05-25 22:55:13
Data edycji: 2024-06-04 09:58:22
Ilość wyświetleń: 295
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej